SKI AREÁL ZBOROV
mimo provoz
Zobrazit na:

Malebná krajina třeboňské pánve

Třeboňsko je výjimečnou krajinou, velice rozmanitou a bohatou na zážitky z turistiky, nebo z cyklistických výletů. Je ideálním místem jak pro vícedenní dovolenou, tak i pro víkendové pobyty, ať už jste ubytovaní v nějakém penzionu či hotelu, nebo jen v kempu pod stanem. Je to svět rozlehlých lesů, poklidných, malebných vesniček, prosluněných luk a staletých rybníků. Třeboňsko se může pochlubit i mnoha historickými skvosty a jelikož je reliéf jeho terénu víceméně rovinatý, přijdou si zde na své i nenároční turisté, cyklisté, nebo rodiny s dětmi.

Z památek bychom můžeme jmenovat především samotné město Třeboň, to se může pochlubit prostornými lázněmi Aurora s rozsáhlým lesoparkem, moderními Bertinými lázněmi, pivovarem Regent, Schwarzenberskou hrobkou u rybníka Svět, skvostným zámkem s přilehlou zahradou a historickými objekty, včetně radnice s vyhlídkovou terasou v centru města. Kdo již do Třeboně jednou zavítal, určitě se do těchto míst bude rád navracet, a třeba i na jaře, nebo na podzim. Z okolí města Třeboně by mohlo být zajímavým tipem na výlet vesnické muzeum v Kojákovicích, loutkářské muzeum v obci Záluží, pohraniční skanzen u Borovan, nebo třeba pěkný, rekonstruovaný zámek ve Stráži nad Nežárkou.

Třeboňsko je přímo protkáno stezkami pro cyklisty, turistickými značenými cestami a několika naučnými stezkami. Velmi příjemná naučná stezka vede kolem rybníka Svět a jmenuje se Cesta kolem Světa, dalšími stezkami jsou kupříkladu Rožmberk a Okolo Třeboně. Poslední dvě jmenované stezky vedou podél největšího Českého rybníka Rožmberk, jehož krásu si rozhodně nenechte ujít. Zajímavá naučná stezka je i Červené blato, nedaleko Suchdola nad Lužnicí. Do malebné třeboňské krajiny často putují i vodáci. Vodáci tu nejčastěji sjíždí řeku Lužnici, jejíž horní tok tvoří převážně jemný písek, který se tu také těžil v mnoha pískových lomech. Lužnici vyhledávají hlavně vodáci začátečníci, nebo skupiny dětských putovních táborů. V třeboňské krajině jsou možnosti i přírodního koupání, třeba takový Staňkovský rybník, rybník Hejtman v Chlumu u Třeboně, nebo pláž Ostende u rybníka Svět.

Milovníkům přírody, turistům a cyklistům můžeme doporučit tyto následující trasy: Stezku proti proudu řeky Lužnice, podél hrází rybníků, která začíná ve Veselí nad Lužnicí a končí u rybníka Rožmberk, případně v Třeboni. Další putování s batohem na zádech nebo na kole byste mohli podniknout po červené značce z Chlumu u Třeboně podél rybniční soustavy až do obce Stříbřec a do Stráže nad Nežárkou. Velice působivou trasou na pěkný výlet pěšky i na kole je cesta z Lásenice do Stráže nad Nežárkou a k zámku Jemčina. A ten, kdo má zájem, může pak pokračovat podél Nežárky po zelené značce až do Veselí nad Lužnicí. Třeboňsko má každému z nás rozhodně co nabídnout a až se sem vydáte, budete jistě velmi mile překvapeni.

Čtěte také: Dovolená na Třeboňsku nejen pro rodiny s dětmi

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Čtvrtek 23.3.
zataženo
11°C
9°C
Pátek
24.3.2023
déšť
12°C
7°C
Sobota
25.3.2023
zataženo
11°C
4°C
Neděle
26.3.2023
zataženo
11°C
4°C