SKI AREÁL ZBOROV
mimo provoz
Zobrazit na:

Než odjedete na hory...

Jak se připravit na zimní dovolenou, aby proběhla podle Vašich představ? Murphyho zákon říká, že vše, co se pokazit může, se obvykle také pokazí. Co je ale ještě horší, vy se ztrapníte před svoji drahou polovičkou a jako chlap selžete! Chcete se těmto problémům vyvarovat?

Těžko uvěřit, ale hazardérů, kterí jezdí do hor na letních gumách je stále spousta. Neštěstí je pak dílem okamžiku. Moje rada - bez zimních pneumatik nejezděte nikam. V příkopě jistě skončit nechcete. Nezapomeňte také na speciální zimní naftu a nemrznoucí směs do ostřikovačů. Bez sněhových řetězů se také pravděpodobně neobejdete. Mít je nemusíte pouze v případě, že hodláte cestovat sněžnou rolbou nebo máte aspoň auto s náhonem na všechna kola.

Kontrola lyžařského vybavení je také často opomíjenou záležitostí. Když ale selže, máte po lyžování. Každý ví, že se má teple obléci. Lidé se zvládnou perfektně vymódit, mají kvalitní termoprádlo a hezkou zimní bundu, náhradní přezky na prkno už však má málokdo. To samé se dá říct i o seštelování vázání na lyžích. Pokud jde o snowboardové přezky, mít náhradní je téměř nutnost. Obětování několika málo stokorun vám pak může ušetřit i hodiny běhání po ski servisech. Servisy ve většině středisek příliš vybaveny nejsou. Náhradní vázání na lyžích mít naštěstí nemusíte, ale je dobré mít jej správně seštelované. Nastavit vázání správně však každý servis nedokáže. Mnohdy se stane, že pouze utratíte peníze a vázání máte seštelované naprosto amatérsky. Servis proto vybírejte velice pečlivě.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Čtvrtek 23.3.
zataženo
11°C
9°C
Pátek
24.3.2023
déšť
12°C
7°C
Sobota
25.3.2023
zataženo
11°C
4°C
Neděle
26.3.2023
zataženo
11°C
4°C